Chili24.pl
Sposoby na olej lniany
Sposoby na olej lniany

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, to prawdziwa super żywność, która swoimi właściwościami może rywalizować z najlepszymi. Z siemienia lnianego powstaje kolejny naturalny skarb, przydatny w każdej kuchni i… łazience!

Olej lniany pomaga zadbać o smak, zdrowie i urodę. Jak go stosować, aby jak najwięcej skorzystać? Oto olej lniany bez tajemnic!

 

OLEJ LNIANY – DOBRE TŁUSZCZE PRZEDE WSZYSTKIM!

Olej lniany powstaje z tłoczonych na zimno nasion lnu. Olej lniany to przede wszystkim tłuszcze – ale nie byle jakie! Niemal połowę jego składu stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Są to zdrowe tłuszcze, niezbędne, aby organizm prawidłowo funkcjonował. Wpływają na prawidłowy transport lipidów we krwi – przede wszystkim cholesterolu. W ten sposób pomagają obniżyć jego poziom. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe budują błony komórek ciała i biorą udział w wielu ważnych procesach, wspierają działanie układu sercowo-naczyniowego, pokarmowego, oddechowego i obwodowego układu nerwowego oraz mają pozytywny wpływ na nerki i narządy rozrodcze. Potrzebuje ich także skóra.

Olej lniany - źródło bezcennych tłuszczów.

 

OLEJ LNIANY I WITAMINA MŁODOŚCI

Witamina E to kolejny bezcenny składnik, którego źródłem jest olej lniany. Znana jest jako „witamina młodości”. Młoda, pełna blasku, elastyczna skóra to jej zasługa. Witamina E opóźnia procesy starzenia. Jest przeciwutleniaczem – chroni organizm przed stresem oksydacyjnym, który może prowadzić do rozwoju chorób, nawet nowotworowych. Oprócz tego witamina E pomaga zmniejszyć ryzyko chorób krążenia oraz wspiera wzrok. Jest także „witaminą płodności” – wpływa na wytwarzanie nasienia u mężczyzn oraz za utrzymanie ciąży i rozwój dziecka.

Olej lniany i witamina E - dla zdrowia i młodości.

 

OLEJ LNIANY – JAK STOSOWAĆ?

Olej lniany ma zastosowanie w kuchni. Stosujemy go tylko na zimno! Pod wpływem ciepła zdrowe kwasy tłuszczowe przekształcają się w kwasy szkodliwe dla zdrowia. Olej lniany ma ciemnożółty kolor i delikatnie orzechowy zapach smak, w którym możemy wyczuć nutę goryczy. Olej lniany możemy dodać do sałatki, koktajlu owocowego, twarożku lub brushetty. Olej lniany można stosować jako suplement diety – profilaktycznie 2 do 4 łyżeczek.

Olej lniany, uniwersalny produkt w Twojej kuchni.

Kiedy sięgnąć po olej lniany? To na pewno dobra profilaktyka chorób układu krążenia i nadciśnienia. Wzmacnia i regeneruje błony śluzowe przewodu pokarmowego, dlatego jest pomocny przy przewlekłych stanach zapalnych jelit oraz chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Olej lniany warto dodawać do potraw, żaby poprawić ogólną kondycję organizmu. Stosowany zewnętrznie, olej lniany przyśpiesza regenerację skóry – sprawdzi się w przypadku leczenia na przykład odleżyn i owrzodzeń.

 

PIĘKNE I ZDROWE WŁOSY? OLEJ LNIANY!

Olej lniany to prawdziwy hit w naturalnej pielęgnacji włosów! Prawidłowo wykonane olejowanie sprawi, że włosy staną się mocniejsze i lśniące. Te same tłuszcze i witamina E, które pomagają kompleksowo zadbać o zdrowie, świetnie wpływają na włosy.

Olejowanie włosów - zdrowe i lśniące włosy naturalnie.

 

Olej lniany – olejowanie włosów

Na samym początku włosy trzeba zwilżyć – muszą być wilgotne, ale nie mokre. Następnie nakładamy niewielką ilość oleju lnianego i rozprowadzamy je na całej długości włosów. Przy wyjątkowo suchej skórze głowy olej lniany można nałożyć także u nasady. Olej pozostawiamy na włosach około 20 minut – można zawinąć je w lekko podgrzany ręcznik. Po tym czasie zmywamy olej lniany – myjemy głowę nawet kilka razy, aby całkowicie pozbyć się oleju.

 

Posiadaczki wyjątkowo rozdwojonych końcówek mogą sięgać po olej lniany codziennie. Wystarczy kilka kropel, aby włosy stały się gładsze. Trzeba jednak pamiętać, że olej lniany bardzo łatwo może je przetłuścić. Istnieje też sposób na ekspresowe SPA dla włosów – dodaj łyżeczkę oleju do szamponu podczas mycia. Już nie potrzebujesz odżywki!

 

OLEJ LNIANY – PRZECHOWUJ GO DOBRZE!

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać właściwości oleju lnianego, zadbaj o jego właściwe przechowywanie. Olej lniany ma krótki termin przydatności do spożycia, dlatego warto zwrócić uwagę na datę na opakowaniu. Olej lniany lubi zimno i ciemność, dlatego po użyciu jak najszybciej trzeba włożyć go z powrotem do lodówki, żeby się nie zepsuł, a do łazienki zabierać odmierzoną porcję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Wersja komputerowa
Sklep internetowy Shoper Premium