Chili24.pl
Glinki - rodzaje, właściowści, zastosowanie.
Glinki - rodzaje, właściowści, zastosowanie.

ARGILETZ S.A. istnieje na rynku od ponad 60-ciu lat.

Założycielem firmy jest Jean Hertz - pasjonat i niekwestionowany światowy lider w dziedzinie glinek. Jego pasja zrodziła się z wielopokoleniowych, rodzinnych doświadczeń. Obecnie, wraz z żoną, stale poszerza gamę produktów, opracowuje nowe receptury, modernizuje procesy produkcyjne, wprowadza innowacje. Realizując wysokie standardy kontroli jakości, rodzinna firma stała się kluczowym graczem w terapeutycznym wykorzystaniu gliny.

Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Bierze też udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn.

ARGILETZ do produkcji wyrobów wykorzystuje się glinki najbardziej czyste i suszone na słońcu, co dodaje im energii. Są to produkty BIO w których skład, oprócz glinki, wchodzą wyciągi z ziół, olejki eteryczne i inne składniki naturalne pochodzące z upraw biologicznych lub z bardzo czystych ekologicznych terenów.


Gliki w postaci pasty zamkniętej w tubie powstają z połączenia proszku z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich i zachowują pełne właściwości glinek sypkich. Produkt ten został stworzony z myślą o klientach, którzy cenią sobie czas i wygodę.

 

Czym różnią się glinki?

Różowa glinka.

Glinka różowa to delikatna kompozycja składająca się z 2/3 z glinki białej i 1/3 glinki czerwonej, z zachowaniem wszelkich atrybutów obu glinek. Zawiera m.in.: krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, potas, wapń. Występujące w niej mikroelementy powodują, że glinka różowa ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające. Posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.

Przeznaczona jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień.

Czerwona glinka.

Glinka czerwona w sposób naturalny bogata w mikroelementy przywraca równowagę cerze, która jest narażona na codzienne zanieczyszczenia i stres. Zawiera dużą ilość: krzemu, żelaza, aluminium, wapnia, magnezu, sodu, potasu, tytanu, manganu. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka i aksamitna o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.

Szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą.

Zielona glinka.

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne. Zawiera też cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cyn. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale zwalcza trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę, również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom. Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej zarówno do stosowania wewnętrznego (tylko glinka pakowana po 300g) jak i zewnętrznego - okłady lecznicze i wyszczuplające.

Żółta glinka.

 

Struktura, skład i działanie glinki żółtej przypomina glinkę zieloną i czerwoną. Charakteryzuje się jednak większą niż inne glinki zawartością żelaza. Maseczka z glinki żółtej znakomicie oczyszcza cerę w sposób bardzo łagodny, respektując naturalne pH skóry.

Przeznaczona jest do cery tłustej, mieszanej a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej.

Biała glinka.

Jest to glinka z dużą zawartością aluminium, które decyduje o właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę.

Przeznaczona jest do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami.

 

Jak stosować glinki?

Przed zastosowaniem glinki należy dobrze oczyścić twarz żelem lub odpowiednim płynem micelarnym. Następnie zalecamy użycie toniku aby przywrócić skórze odpowiednie PH i przygotować ją do nałożenia maseczki.

Maseczkę z glinki należy pozostawić na skórze zgodnie z opisem znajdującym się na opakowaniu każdego produktu, przeważnie jest to od 10 do około 30 minut.

Glinka na twarzy nie powinna wyschnąć - najlepiej utrzymać ją wilgotną spryskując np. wodą różaną z atomizerem.

W przypadku, gdy dopuścimy do wyschnięcia glinki, skóra może zostać podrażniona, zaczerwieniona, jednak objawy mijają szybko.

Po zmyciu glinki wodą, nie trzeba używać toniku, ale należy nałożyć ulubiony krem czy serum.
Maseczkę z glinki można stosować raz w tygodniu, w razie potrzeby  częściej.

Cera systematycznie pielęgnowana w ten sposób, odwdzięczy się nam promiennym i zdrowym wyglądem.

 

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Wersja komputerowa
Sklep internetowy Shoper Premium