Dermokonsultacje Sylveco - sprawdziliśmy czy warto się wybrać. 0
Dermokonsultacje Sylveco - sprawdziliśmy czy warto się wybrać.

Ostatnio wzięliśmy udział w dermokonsultacjach Sylveco. Tego typu akcje są organizowane coraz częściej, nie tylko w dużych miastach.
Dogodne terminy, godziny mniej, jako że w większości przypadków konsultacje te trwają do 16:00. Szkoda, bo większość z nas jest w tym czasie w pracy... Nam się jednak udało i nie żałujemy

O godzinie 13.30 byliśmy trzeci w kolejce, więc trzeba było trochę poczekać.

"Bezpłatne badanie skóry"

Na początku, konsultantka zapytała, czy mamy na twarzy makijaż. Warto o tym pamiętać i odpowiednio się przygotować, aby badanie było wiarygodne.
Po wstępnym obejrzeniu twarzy, do skóry przyłożone zostało drobne urządzenie, które wskazało procentowy poziom nawilżenia. Następnie, konsultantka przeprowadziła wywiad na temat dotychczasowej pielęgnacji oraz zachowań skóry i jej reakcji np. na zimne i ciepłe powietrze. Dzięki tym działaniom dowiedzieliśmy się, do jakiego typu zalicza się nasza cera: np. cera mieszana, tłusta strefa T, przesuszone policzki, tendencja do pękania naczynek itd. lub cera tłusta, trądzikowa, z tendencją do zaskórników i niedostatecznie nawilżona itd.

Taka diagnoza potrafi mocno zaskoczyć - nawet osoby, które każdego dnia dbają o swoją cerę i wydaje im się, że postępują z nią prawidłowo. Tak też było w jednym przypadku. Pani wychodziła z błędnego założenia, że skoro ma widocznie tłustą cerę, to nie potrzebuje już nawilżania.

"Indywidualne porady"Konsultantka bardzo szczegółowo opisywała nam potrzeby skóry, które w każdym przypadku są inne. Ponadto, dowiedzieliśmy się czego należy unikać przy pielęgnacji, jak niekorzystny wpływ na skórę mają np. ziarniste peelingi, w przypadku min. cery naczynkowej itd. Wymieniała też konkretne składniki, które mają na cerę zbawienny wpływ.


Konsultacje te były indywidualnie dostosowane do Pań z nich korzystających, pozwoliły też na zgłębienie swojej wiedzy poprzez możliwość zadawania praktycznie nieograniczonej ilości pytań. Czas tej rozmowy zależał tylko i wyłącznie od chęci i zaangażowania uczestniczki. Podsumowując: pełen profesjonalizm

"Testowanie kosmetyków"

Podczas dermokonsultacji, wszystko można wypróbować, powąchać czy sprawdzić konsystencję. To ważne w przypadku kosmetyków naturalnych, niektóre pachną pięknie, inne... specyficznie. Konsultantka nie namawiała do zakupu, nie promowała nachalnie jednego rodzaju kremu itd. Nie musimy nic kupować, mówiąc wprost, że preferujemy zakupy internetowe, a to i tak nie wpłynie na jakość konsultacji ani wartość udzielanych porad.

                                             

 

Otrzymaliśmy próbki produktów idealnie dobranych do naszych potrzeb, którymi byliśmy zainteresowani. Ma to oddziaływanie nie tylko marketingowe. Nie chodzi, również o to, aby stworzyć efekt udanych łowów w postaci wielu próbek, ale - co znacznie ważniejsze - pomaga uniknąć rozczarowania w przypadku ewentualnej reakcji alergicznej.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w takich konsultacjach, chociaż jest jeden minus:
Po powrocie do domu, może okazać się, że większości naszych kosmetyków musimy się pozbyć. Nasza skóra będzie jednak wdzięczna i w przyszłości nam się zrewanżuje !

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Wersja komputerowa
Sklep internetowy Shoper Premium